Zwolennicy networkingu dla sprzedawców podkreślają znaczenie rozwijania biznesu przez rekomendacje. Dla nich liczą się wzajemne kontakty, ich pozyskiwanie i rozwijanie.

man-76202__180Pokazują także, że nawiązywanie znajomości z bardzo szerokimi kręgami przedsiębiorców i klientów jest szczególnie ważne w zwiększeniu sprzedaży oferowanych przez firmę produktów i usług. Rekomendacje to jednak coś więcej niż tylko sposób na pozyskiwanie nowych klientów oraz wzajemna pomoc i wsparcie. To również wspaniały sposób na zwiększenie wiarygodności i widoczności firmy na rynku.

Żeby jednak rekomendacje przyniosły oczekiwany efekt warto skorzystać z usług profesjonalnych organizacji rekomendacji biznesowych, takich jak np. BNI Polska. Organizacja ta została stworzona po to, aby jej członkowie mogli nawiązywać i wymieniać się kontaktami oraz otrzymywać więcej rekomendacji. To idealne alternatywne formy sprzedaży oferowanych towarów i usług. Na cotygodniowych śniadaniach biznesowych można poznać osoby, które odnoszą znaczące sukcesy w przeróżnych branżach. Dzięki temu pozyskuje się nowe kontakty biznesowe, rozszerza już istniejące sieci kontaktów i otrzymuje znacząco większą liczbę rekomendacji, co z czasem odbija się na pozytywnych korzyściach w sprzedaży