Rozwój biznesu za pomocą rekomendacji to doskonały sposób na budowanie odpowiedniego wizerunku firmy, jako profesjonalnej, rzetelnej oraz wiarygodnej. Nie wszyscy mogą cieszyć się wsparciem ze strony doświadczonych graczy na rynku, dlatego w momencie kiedy nadarza się taka możliwość, warto z niej skorzystać.

Na czym polega tak duże powodzenie BNI?

BNI czyli Businness Network International to organizacja, w której szeregi wstąpiło już ponad 200 tysięcy przedsiębiorców pochodzących z 73 krajów. Grupa istnieje na rynku już od ponad 30 lat i stale się rozwija. Jej główną zasadą jest budowanie sieci kontaktów za pomocą rekomendacji biznesowych innych osób. Udzielanie wzajemnego wsparcia poprzez polecanie sprawdzonych dostawców usług czy partnerów biznesowych to idealny sposób na ciągły rozwój danej firmy.

Dlaczego rekomendacje są tak istotne?

Referencje biznesowe i rekomendacje pozwalają na budowanie wiarygodności danej firmy, ale również jej widoczności na rynku. Dodatkowo networking biznesowy oparty na relacjach zwiększa bezpieczeństwo transakcji, ponieważ osoba udzielająca rekomendacji cały czas czuwa nad przebiegiem całej transakcji oraz przyszłej współpracy. Trzeba pamiętać, że aby otrzymać dobre rekomendacje samemu również należy się zaangażować. Obecność w organizacji przynosi bardzo wymierne korzyści, ponieważ cotygodniowe spotkania biznesowe stanowią idealną okazję do poznania ludzi odnoszących znaczne sukcesy i skorzystania z porad i rozległej wiedzy.