Będąc absolwentem uczelni, młody człowiek pełny marzeń i ambicji ma dwie możliwości – rozpocząć pracę w jakiejś firmie lub postawić na własną działalność gospodarczą. Stosunkowo popularną i dochodową branżą od 204 roku jest sektor networking b2b.

Istnieją osoby, które przewidują, iż ciężko będzie im się dostosować do ogólnie przyjętych reguł w danym miejscu. W tym przypadku jako minus postrzegany jest także fakt, iż można zatrudnienie stracić praktycznie z dnia na dzień i to wcale nie ze względu na popełnienie dużego błędu. Przyczyny mogą być prozaiczne, ekonomiczne, strategiczne czy chociażby negatywne referencje dla sprzedawcy.

fashion-601553__180

Własna działalność gospodarcza daje uczucie wolności, gdzie przedsiębiorca jest sam dla siebie okrętem, sterem i żaglem. Brzmi poetycko, ale jako kapitan owego statku musi także umieć przewidzieć niejeden sztorm lub groźbę osadzenia na mieliźnie – tej finansowej.

Własna działalność to ogromna odpowiedzialność, gdyż już w chwili jej rozpoczęcia mamy do czynienia ze skutkami finansowymi wynikającymi choćby z konieczności opłacania składek ZUS, niezależnie czy firma jest rentowna czy też nie. Nie mówiąc już nawet o automatycznym powstaniu obowiązku podatkowego wobec urzędu skarbowego wtedy gdy za wystawioną fakturę nie otrzymamy od kontrahenta ani grosza. Tak też się przecież zdarza i wiele firm nie posiadających wielu źródeł dochodu po prostu kończy swój żywot.

Powyższe słowa zostały napisane ku przestrodze, jednak celem nie jest odstraszenie młodych ludzi od zakładania firm, gdyż obiektywnie patrząc wielu osobom po prostu się udało rozkręcić biznes, z czasem zatrudnić pracowników. Sposoby zwiększania sprzedaży są różne, warto prześledzić drogi innych osób, którymi podążali. Warto także dbać o Klienta, gdyż to właśnie Klienci przez rekomendacje mogą podtrzymywać dopływ nowych Klientów do naszego biznesu.

 

Wiele może zależeć od przemyślanej, ekonomicznej kampanii marketingowej, która da dostęp do nowych klientów. Marketing należy kierować do grup docelowych, warto też skupić się na sprzedaży przez internet o ile specyfika produktu lub usługi na to pozwala.

 

Przedsiębiorczość to śmiała inicjatywa, która popierana jest przez wiele środowisk, często to także jedyna możliwość na aktywizację zawodową.