Jak myślisz, co najbardziej wpływa na rozwój przedsiębiorstwa? Spróbuj przeanalizować wszystkie lata swojej działalności i powiedz, co wpłynęło na największy wzrost twoich dochodów? Pewnie stwierdzisz, że największy przychód uzyskałeś dzięki tzw. poleceniu, czyli rekomendacji.

wsparce sprzedażyNetworking B2B i networking sprzedażowy to nic innego, jak rekomendacje biznesowe, prowadzące do wzrostu przychodów. Niestety większość z nas posiada ograniczone kontakty, a nawiązywanie nowych relacji biznesowych jest czasem prawie niemożliwe. Najwięksi gracze posiadają swoje dość hermetyczne grono, do którego nie wpuszczają innych osób, a pomimo tego każdego roku powiększają strukturę swoich relacji B2B. Jak to jest możliwe?

Najważniejsi przedsiębiorcy działają w różnych organizacjach (np. BNI Polska), które Creative Company Conference 2011prowadzą warsztaty i spotkania zapoznawcze, na których można nie tylko bliżej poznać nowych członków, ale przede wszystkich dokonać rekomendacji ich usług, co jest najskuteczniejszą formą sprzedaży. To tzw. aktywna sprzedaż, czyli czynne działania, które bezpośrednio prowadzą do osiągnięcia celu, czyli pozyskania nowego klienta. W ten sposób dochodzi do znacznego wzrostu przychodów firmy. Takie organizacje nie są całkowicie zamkniętym środowiskiem. Możesz do nich dołączyć. Wystarczy, że złożysz wniosek o członkostwo i będziesz przestrzegał ustalonych zasad.