Pozyskiwanie klientów poprzez wykorzystanie siły rekomendacji jest coraz popularniejszym tematem wśród przedsiębiorców. Coraz więcej firm nie tylko słyszało o tej metodzie, ale również wdraża rozwiązania, które pozwolą efektywnie wykorzystać jej potencjał.

Jeśli i Ty coś o tym słyszałeś, ale nie wiesz, na czym to polega i w jaki sposób wykorzystać ten pomysł do pomnażania zasobów Twojej firmy, przeczytaj nasz tekst. Mamy na to 3 naprawdę dobre sposoby!

  1. Zadbaj o dobrą usługę i obsługę po sprzedażową

 

Jak pozyskać klienta z rekomendacji?  Przede wszystkim dobrze wykonując swoją pracę. Tylko zadowolony klient będzie chciał polecać nas dalej – bez tego, niestety, ani rusz. Poza wartościową usługą lub produktem ważna jest również obsługa posprzedażowa – zadanie kilku pytań o jakość obsługi, poziom zadowolenia, otwarta polityka zwrotu itd. to nic skomplikowanego, a może przynieść znaczne rezultaty.

  1. Poproś o polecenia dalej

 

Niestety, tutaj nie możemy mieć złudzeń – w znakomitej liczbie przypadków klienci nie pomyślą, że mogą Cię polecić znajomym, jeśli im o tym nie powiesz. Jeśli jesteś przekonany o zadowoleniu klienta, najlepiej po prostu dołączyć taką wzmiankę do standardowej wiadomości z podziękowaniem za współpracę/zakup. Z pewnością nie będzie to odebrane za nachalność.

  1. Umieść referencje na stronie internetowej

 

Poproś zadowolonych klientów o referencje – nie tylko zdadzą sobie sprawę, jak bardzo lubią Twój produkt/usługę i być może skłoni ich to do polecania Twojej firmy znajomym. Referencje umieszczone na stronie www również mają znaczenie i mogą przełożyć się na większy ruch. To się opłaca!

 

źródło: http://www.bnipolska.pl/spotkania/